Boldogság kerestetik

Szondy Máté: A boldogság tudománya
Siker? Pénz? Szépség? Szerelem? Szex? Vagy valami egészen más? Mi az öröm forrása? - erre keresi a választ Dr. Szondy Máté közelmúltban megjelent könyve, A boldogság tudománya.

Merre van a boldogság? – napjaink egyik talán legtöbbet ismételt kérdése. Van, aki az egyéni diadalokra esküszik, más a lottó ötöstől, vagy egy jól sikerült plasztikai beavatkozástól remél csodát. Van, aki a mindent elsöprő szerelemre vár, mást a forró éjszakák szenvedélye fűt. Van, aki maga mögött hagyva múltját, egy szebb jövő reményében ismeretlen országban próbál szerencsét, míg más inkább a feledésbe menekül egy ködös valóság pillanatnyi mámorát kergetve. Miközben százan százféle dologban látják az öröm forrását, kétkedőknek sikerkönyvek ezrei kínálnak garantált megoldást. Észérvek nélkül sulykolják az olvasóba a kíméletlen valóságot, miszerint élete valószínűleg rémesebb a vártnál, de néhány szakszerű lépést betartva minden megváltozik majd.

Szondy Máté könyve, A boldogság tudománya is ezt a kérdéskört tanulmányozza, csak kicsit másképp. Ez nem egy újabb „tuti recept”, amitől minden jobb lesz. Nem közöl betartandó szabályokat, s még csak meg sem kísérli megfejteni a rejtélyt. Szondy tényeket és megcáfolhatatlannak hitt tévhiteket taglalva vizsgája a boldog élet problematikáját a pszichológia szemüvegén keresztül. Az olvasás során szemléletes példák és önismereti tesztek segítik a megértést. Az ősi titokra ugyan nem derül fény, azonban ráébreszt, hogy saját boldogságunk egyes-egyedül önmagunk függvénye.

A mű egyetlen apró hibájaként csupán annyit lehetne felróni, hogy kissé nehézkesen lendült bele a szerző, így eleinte nem könnyű eldönteni, hogy valóban egy tudományos értekezés vagy egy végzős egyetemista diplomamunkája akadt a kezünkbe. A boldogság tudománya ennek ellenére is érdekes és elgondolkodtató olvasmány. Mindazok számára ajánlott, akik szívesen belekóstolnának a pozitív pszichológiába.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrPrint this pageEmail this to someone

Partyfotó

  • BALATON SOUND 2017: a legtöbb világsztár [FOTÓK!]

    A tavalyi, jubileumi év rekordját megközelítő, 154 ezer fős látogatószámmal zárt az idei Balaton Sound. NÉZZ PARTYFOTÓKAT!

  • Ilyen volt a VOLT 2016-ban! [FOTÓK!]

    Ott voltál de nem emlékszel? Megnéznéd mások hogyan buliztak Sopronban? NÉZZ VOLT fesztivál PARTYFOTÓKAT!

  • SZIGET 2015: Partyfotók!

    Ott voltál? Nem voltál? Nem emlékszel? KATTINTS SZIGET 2015 fotókért!

  • Gerilla művészet

    A nyugati társadalmakban a ’80-as és ’90-es években kezdett helyet követelni magának az úgynevezett street art, a kiforrott, de sémák közé beszorított képzőművészetek között. A kezdeményezés a fiatalok nyelvét beszélte, így gyorsan berobbant a köztudatba. Az utcai aktivizmus provokatív és szellemes, de a rendszer még mindig huligánok eszközeként tartja számon. Hazánkba kis késéssel jutott el, így az avatatlan szemek, avagy a publikum egyelőre nagy előszeretettel veszi egy kalap alá a tagekkel és graffitikkel. Hibásan.

  • Vadászok vadásznak a vadászokra

    Robert Rodriguez, Antal Nimród, Adrian Brody, Danny Trejo és a híres-hírhedt Ragadozó egy filmben. Vajon melyik elvetemült mozifanatikus nem nyalná meg a szája szélét eme prominens lista olvasatán? Kemény beszólások, rengeteg akció, egy fegyveres csaj, és a vadászat izgalma. Mozikban a Predators.

  • Laza…

    Végül a Scissor Sisters-t is elérte az a végzet, amit a Ta-Dah megjelenésekor már sejtettünk: ők is egy lesznek a sok egydalos bandából. A Night Work ugyanis az év legérdektelenebb albuma.

Találd meg a helyed!

mai bulik
buli helyek
kocsma/bár
étterem / kávézó / teázó
divat/design-shop
mozi
múzeum / galéria
színház
bubi - közbringa
gyorsétterem
dohánybolt
strand / fürdő / wellness
Az Antropos.hu térképet folyamatosan bővítjük, ha szerinted valami hiányzik róla, akkor ITT üzenhetsz a szerkesztőknek!

Hozzászólások

lap tetejére